Pondělí, 28 března, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -spot_img

Premiér by byl rád, kdyby se důchodová reforma dohodla v příštím pololetí

Vláda intenzivně pracuje na reformních změnách v důchodovém systému, ministři se k tomuto tématu vracejí a hledají řešení a průniky, které by vedly k dohodě. Premiér Eduard Heger (OLANO) to řekl v rozhovoru pro TASR. Upřesnil, že by byl rád, kdyby se dohodu na důchodové reformě podařilo v koalici dosáhnout v příštím pololetí.

Koalice o změnách penzijního systému z dílny ministra práce Milana Krajniaka (Jsme rodina) nadále jedná. „Ano, je to téma, při kterém není jednoduché najít kompromis, který by byl přínosný pro celý systém,“ poznamenal premiér. Dodal, že pro něj je důležitá dlouhodobá udržitelnost veřejných financí, protože Slovensko je v tomto měřítku na ocase Evropy. Tento stav podle premiérových slov současná vláda zdědila po svých předchůdcích, tak s tím pracuje a snaží se stav veřejných financí dostat do formy.

„Z tohoto důvodu důchodová reforma musí být přizpůsobena kritériu dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí, ale k tomu, aby měla podporu v celé koalici, je třeba najít průniky,“ dodal premiér s tím, že diskuse se uskutečňují a veřejnost budou informovat o konečné dohodě.

Close-up of a ballpoint pen

Vliv reformy na veřejné finance hodnotila také Rada pro rozpočtovou odpovědnost (RRZ). Zdůraznila, že reforma by měla být přijata jako ústavní zákon, aby systém nebylo tak jednoduché v budoucnu měnit a aby nebyly ohroženy změny, které budou udržitelnost veřejných financí zlepšovat. Ústavní zákon je nejlepším řešením i podle premiéra. „Samozřejmě, toto je ten ultimátní cíl, ale na to potřebujeme 90 poslanců, tedy celou koalici. Proto je důležité, abychom všichni koaliční partneři našli takovou dohodu, kterou by uměl každý koaliční partner podpořit,“ uzavřel premiér.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články