Neděle, 27 března, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -spot_img

Evropské ceny plynu pokračují v poklesu pátý den po sobě

Evropské ceny plynu pokračují v poklesu pátý den po sobě. Zvýšené dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) z USA by podle expertů mohly zmírnit energetickou krizi v regionu.

Cena referenčního kontraktu na plyn s dodávkou v lednu na amsterodamské burze padla až o 9,2 % pod 98 eur za za megawatthodinu (MWh). Odpoledne se kontrakt obchodoval o něco výše po 101,31 euru za MWh.

Do Evropy totiž míří více tankerů s dodávkami LNG, což zvyšuje očekávání, že nové dodávky zmírní napětí na evropském trhu, který zápasí s nedostatkem.

Ceny zemního plynu v Evropě se dostaly na rekordní maxima minulé úterý (21. 12.). Důvodem byl pokles dodávek z Ruska. Naplněnost evropských zásobníků plynu je stále přibližně o 23 % nižší ve srovnání s 5letým průměrem pro toto období roku.

Počet tankerů, které se blíží k evropským přístavům, se během víkendu zvýšil o třetinu. Evropa se stává pro dodavatele LNG atraktivní, protože ceny v regionu jsou vysoké a největší zákazníci z Asie se rozhodli během zimy využít své zásoby namísto dalších nákupů.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články