Pátek, 21 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -spot_img

FS rozešle předvyplněné daňové přiznání k dani z motorových vozidel

Finanční správa (FS) SR opět zjednoduší poplatníkům placení daně z motorových vozidel. Od 8. ledna jim začne posílat předvyplněná daňová přiznání k této dani. Dostanou ho daňové subjekty, které mají aktivní elektronickou schránku na portálu finanční správy a zároveň podali daňové přiznání za zdaňovací období 2020, informovala ve středu FS. Daňové přiznání za rok 2021 je třeba podat a daň zaplatit do 31. ledna 2022.

„Předvyplněné daňové přiznání k dani z motorových vozidel si daňové subjekty najdou v části Historie komunikace – Přijaté dokumenty v osobní internetové zóně daňového subjektu na portálu finanční správy,“ upozornila mluvčí FS Martina Rybanská. Dokument obsahuje všechny identifikační údaje poplatníka, zdaňovací období, druh daňového přiznání i samotný výpočet daně. I takto vyplněné daňové přiznání však musí poplatník nejprve zkontrolovat a doplnit si aktuální údaje pro nové zdaňovací období 2021, které nebyly uvedeny v daňovém přiznání za rok 2020.

Daňové přiznání k dani z motorových vozidel podávají poplatníci, kteří používají vozidlo evidované v ČR k podnikání. Všechny daňové subjekty, které jsou povinny komunikovat s finanční správou elektronicky (platitelé DPH, právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku, fyzické osoby – podnikatelé), musí podat toto daňové přiznání výhradně elektronicky. Ostatní subjekty mohou daňové přiznání doručit i osobně, nebo poslat poštou na daňový úřad.

Předvyplnění daňového přiznání k dani z motorových vozidel představila finanční zpráva jako novinku ještě koncem roku 2017 a vzhledem k úspěšnosti projektu pokračuje v tomto opatření již čtvrtý rok.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články