Neděle, 27 března, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -spot_img

Problému s nedostatkem IT odborníků čelí také MIRRI

O IT odborníky je na pracovním trhu velký zájem, je jejich nedostatek. Tomuto problému čelí i Ministerstvo investic, regionálního rozvoje a informatizace (MIRRI) SR. Pro TASR to uvedla šéfka resortu Veronika Remišová (Za lidí).

„Reformy, zásadní změny, a hlavně bezproblémový profesionální chod státního IT nejsou možné bez kvalitních odborníků,“ konstatovala ministryně.

Resort informatizace v uplynulých měsících podle jejích slov rozběhl několik výběrových řízení na desítky různých pozic od analytiků přes architekty až po manažery.

„Je potěšitelné, že pro mnohé je výzvou dělat právě pro stát,“ přiblížila ministryně s tím, že se často jedná o lidi, kteří se v soukromé sféře dostali na špičku a nyní chtějí své zkušenosti využít ve prospěch Slovenska, změnit zemi k lepšímu.

„Takovým dobrým příkladem je generální ředitel Národní agentury pro síťové a elektronické služby (NASES), pan Pavel Karel, který k nám přišel z bankovního sektoru,“ připomněla ministryně s tím, že úspěšné odborníky má ministerstvo na všech úrovních.

Pokud jde o lákání IT talentů do služby státu, podle ministryně je největším benefitem právě rozsah změn, které mohou ve své funkci ovlivnit. „Málokedy dostanete v komerční sféře na starost projekty v hodnotě stovek milionů eur a možnost měnit životy milionů lidí k lepšímu,“ podotkla ministryně.

Na otázku, jak Slovensko chce přilákat takové vyhledávané odborníky, řekla, že záslužnou práci v tomto směru dělá Digitální koalice. Jejím členem je i MIRRI. „Díky ní máme aktivní dialog se zeměmi jako Moldavsko nebo Ukrajina a snažíme se o lákání IT profesionálů iz těchto zemí,“ uzavřela ministryně.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články