Neděle, 27 března, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -spot_img

Letecké společnosti avizují omezení některých letů v lednu 2022

Letecké společnosti avizují omezení některých letů v lednu 2022. Důvodem je nepříznivá epidemiologická situace pro novou variantu omikron. TASR o tom informovala mluvčí Letiště M. R. Štefánika Zuzana Drobová.

Společnost Ryanair by měla pozastavit několik leteckých spojení na tři týdny (10. – 31. 1. 2022). Z Bratislavy má jít o linky do Bruselu, Soluně, Bologně, Milána, na Maltu, do Lvova, Birminghamu, Leedsu Bradfordu a Manchesteru. Zároveň zredukuje lety do Dublinu a Londýna Stansted.

„Ryanair avizoval, že situaci na únor a březen přehodnotí krátce po Novém roce na základě novějších vědeckých poznatků o variantě omikron. Pokud se situace zlepší, lety se mohou do nabídky vrátit i dříve,“ přiblížila Drobová.

Ostatní pravidelné linky, tedy linky do Kodaně, Eindhovenu, na Lanzarote, do Říma a Kyjeva, by měly létat podle původních letových řádů.

Nabídku letů také snižuje společnost Wizz Air. Lety do bulharské Sofie jsou naplánovány na 3. a 7. ledna 2022, následně až na 29. března. Poslední let do Skopje bude 11. ledna, poté se poletí až 5. března.

Linka do Lvova bude přerušena od 10. ledna 2022 předběžně do 5. července, od února by však měl do Lvova opět létat Ryanair. Linka do Oděsy je aktuálně otevřena od 29. března 2022 a lety do Londýna Lutonu předběžně přerušuje od 9. ledna do 27. března 2022.

Linka Kyjev Zhuliany je momentálně otevřena celý leden, únor i březen příštího roku, a to každé pondělí a pátek.

Letiště zároveň cestujícím doporučuje sledovat webové stránky jednotlivých leteckých společností.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články