Neděle, 27 března, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -spot_img

Projekt rekvalifikací využilo dosud 147 zaměstnanců HBP

Možnost rekvalifikace na jiné povolání využilo dosud 147 zaměstnanců Hornonitranských dolů Prievidza (HBP). Svou konkurenceschopnost na trhu práce v souvislosti s ukončením těžby uhlí si zvyšují prostřednictvím národního projektu Podpora zaměstnatelnosti v regionu horní Nitra v gesci Trenčínského samosprávného kraje (TSK). S přípravou na budoucí povolání jim pomáhá 13 tutorů.

„V letošním roce nastoupilo do projektu celkem 126 zaměstnanců, z toho 77 bylo z Bane Handlová. Účastníci pravidelně navštěvují svého tutora na pracovišti v Novákách, který jim pomáhá s adaptováním se na probíhající změny as přípravou na vstup na trh práce,“ informovala vedoucí odboru regionálního rozvoje Úřadu TSK Martina Lamačková.

Velkou výhodou pro účastníky projektu je podle ní možnost absolvovat dva kurzy dle vlastního výběru. Od začátku realizace projektu kurzy absolvovalo 38 účastníků. „Mezi nejoblíbenější letos patřily zejména ty z oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví, jsou to například pracovníci ve skladovém hospodářství, stavebnictví či kuřiči. Oblíbené byly i kurzy na pracovníka SBS, pečovatelský a svářečský kurz, účetnictví či elektrotechnické minimum,“ doplnila Lamačková.

Odbornou přípravu na rozvoj měkkých dovedností podle ní absolvovalo zatím 41 účastníků, přičemž největší zájem byl o počítačové a jazykové kurzy.

Národní projekt úspěšně absolvovalo 59 účastníků, většina z nich ukončila účast po uplynutí šesti měsíců, tedy po skončení maximální doby účasti v projektu. Pět účastníků skončilo předčasně, protože si našli nové zaměstnání, a dva ukončili svou účast ze zdravotních důvodů. „V roce 2022 budeme i nadále pokračovat v naší snaze pomáhat zaměstnancům hornonitranských dolů. Už v lednu přivítáme 25 nových účastníků, kterým rádi pomůžeme,“ dodala Lamačková.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články