Pátek, 3 března, 2023

Buy now

- Komerční sdělení -spot_img

Stát by měl okamžitě zajistit firmám možnost účinně testovat

Stát by měl firmám okamžitě zajistit infrastrukturu efektivního testování. V úterý to prohlásila předsedkyně Za lidi a vicepremiérka Veronika Remišová.
Stát by měl firmám okamžitě zajistit infrastrukturu efektivního testování. V úterý to prohlásila předsedkyně Za lidi a vicepremiérka Veronika Remišová. Myslí si, že by to osvobodili i stát od pravidelného testování. Firmy by měly dostávat testy nebo dotaci na jejich nákup. Vláda se na pondělním (11. 1.) zasedání podle ní shodla na potřebě plošného testování. Od koaličních partnerů Remišová očekává uklidňování lidí. Apeluje na ně, aby nezatěžovaly veřejnost osobními spory, protože to otravuje atmosféru.

Remišová upozorňuje na slova odborníků, že nákaza novým koronavirus se šíří zejména v práci a rodině. Vytvořit by proto měla být účinná infrastruktura testování v zaměstnání, hlavně ve velkých firmách. „Vidím dvě možnosti. Buď podpořit zaměstnavatele a dodávat jim testy, nebo jim dávat dotaci, ať si testy nakupují sami, nebo obojí,“ uvedla ministryně investic na úterní tiskové konferenci. Odborníci podle ní říkají, že firmy by měly testovat i dva- či třikrát týdně, protože antigenové testy nemluví o dlouhodobé negativitě či pozitivitě. „Testování ve firmách by ve velkém osvobodili stát od pravidelného testování. Toto je jedna z věcí, které je třeba udělat velmi rychle, přímo okamžitě – zajistit firmám infrastrukturu testování,“ připomněla.

„Je zcela zbytečné v této situaci hledat viníka, ukazovat prstem, že za to může jeden nebo druhý. Lidi nemáme zatěžovat spory,“ reagovala šéfka Za lidi na tvrzení premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), že ministr hospodářství Richard Sulík (SaS) nenakoupil testy včas. „Hledat obětního beránka momentálně nikomu nepomůže. Když skončí krize, můžeme si sednout na koaliční řadě a můžeme mluvit o tom, kde je třeba vyvodit odpovědnost, kdo selhal, v jakých konkrétních věcech,“ doplnila.

Osobní spory mezi Matovičom a Sulíkem podle ní nic neřeší, otravují atmosféru a odvádějí pozornost od roboty. „Měli bychom soustředit pozornost na řešení pandemie a řešení najvypuklejších problémů. Místo toho řešíme, co kdo napsal na Facebooku. Partnerem v koalici jsem to řekla, jsou to dospělí lidé, vědí, jakou mají odpovědnost za Slovensko av jakém krizovém období jsme. Toto není období míru, kde si můžeme dovolit hovořit jakékoliv výstřelky do médií. Jsme v krizové komunikaci, kde v první řadě musíme uklidňovat lidi, „uzavřela Remišová.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články